Mylo recyklačný program sklenených obalov

Náš program recyklovania sklenených nádob z kozmetiky funguje už niekoľko rokov a my by sme vám radi priblížili, ako celý proces prebieha.

Naše produkty balíme do troch materiálov, sklo, biokompozit z drevených pilín zn. SULAPAC a papier. Niektoré tuhé produkty ako mydlá a šampóny ponúkame bez obalu. Bohužiaľ, charakter niektorých výrobkov nám nedovoľuje rozšíriť ponuku bezobalových produktov. Biokompozit a papier ľahko zrecyklujete, ale čo také sklo?  Sklo je inertný materiál, ktorý je na balenie kozmetiky s obsahom esenciálnych olejov a citlivých prírodných ingrediencií najvhodnejší. Tieto obaly môžete po spotrebovaní kozmetiky vrátiť vypláchnuté, bez vrchnákov späť priamo k nám alebo do vybraného obchodu s prírodnou kozmetikou, s ktorým spolupracujeme. My tieto fľaše používame hlavne pri vývoji a testovaní nových produktov a balení vzoriek.

Najskôr však musia prejsť procesom dôkladného vyčistenia a dezinfekcie, ktorý prebieha z niekoľkých krokov:

– zbavenie sklenených nádob od zvyškov produktu pomocou vody a saponátu

– odstránenie papierovej etikety, manuálne a pomocou vodného roztoku

– dezinfekcia v 70% izopropylalkohole

– dezinfekcia suchým horúcim vzduchom

Ak sa vám nazbieralo väčšie množstvo našich obalov a nie je vo vašom okolí žiadna z partnerských predajní slúžiacich ako odberné miesto, môžete nám obaly zaslať poštou na adresu Mylo, s.r.o., Mierová 25, 900 27 Bernolákovo, Slovensko. Nezabudnite napísať vašu emailovú adresu. Za každý kus vám vrátime 0,50 € vo forme zľavového kupónu zaslaného na váš email, ktorý môžete uplatniť na nákup v našom eshope.

Zoznam kamenných predajní, kde môžete vrátiť prázdne sklenené obaly

Slovensko:

Biokrása, Svätoplukova 28, Bratislava
BioBeauty, vo dvore, Kollárová 16, Pezinok

Česká republika:

Greenwave, Jungmannova 16, Praha

Foto: Petra Rjabinin

naspäť na Blog

Pridaj komentár