Levanduľa na zmiernenie stresu a krásnu pokožku

Dlhodobý psychologický stres častokrát spôsobuje nástup alebo zhoršenie stavu pokožky. Symptómy ako svrbenie, začervenanie alebo pálenie kože môžu byť signálom chronického stresu.

Naša koža plní ochrannú funkciu, vytvára bariéru medzi vonkajšími vplyvmi a naším vnútrajškom. Stav ochrannej bariéry kože zohráva veľmi dôležitú úlohu, a ak je bariéra narušená, má súvis s viacerými kožnými nedokonalosťami a problémami (akné, ekzém, psoriáza, citlivá pokožka, rosacea).

Pri chronickom strese sa v našom tele vytvára hormón kortizol a ten sa akumuluje vo vrchnej vrstve kože, spôsobuje zápal, svrbenie a podráždenie, narúša integritu kože. Narušená bariéra ľahko prepúšťa toxíny, alergény... Mylo kozmetika je inšpirovaná aromadermatológiou, čiže liečením kožných problémov pomocou prírodných zložiek, esenciálnych olejov. Práve rastlinné extrakty majú schopnosť súčasne ovplyvňovať mentálne zdravie aj stav pokožky. Na základe výskumov sa nepreukázala odolnosť baktérií na esenciálne oleje, na rozdiel od konvenčnej medicíny, pri ktorej baktérie odolávajú antibiotikám.

Aplikáciou esenciálneho oleja z levandule úzkolistej na pokožku a zároveň jeho inhaláciou dochádza k relaxácii, k znižovaniu hladiny kortizolu a k zlepšeniu integrity pokožky.

Olej z ruže damašskej preukázateľne zlepšuje integritu ochrannej vrstvy kože, pri jeho inhalácii sa znižuje úroveň kortizolu v slinách. Zároveň dochádza k zlepšeniu bariéry kože aj v prípade, že olej je iba inhalovaný a nie je aplikovaný na pokožku.
 

Aromadermatológia prepája stav pokožky so stavom psychiky. Na základe štúdií a dlhodobej praxe rastlinné extrakty predstavujú ideálne riešenie pre liečenie kožných problémov spôsobených stresom, ako sú ekzém, akné, psoriáza, citlivá pokožka. Vôňa produktu musí byť pre vás príjemná, vtedy je aj účinok silnejší.

Levanduľu úzkolistú nájdete v týchto našich produktoch:

Oh la la! - na ekzém

Olivín - na akné
 

Ružu damašskú obsahujú tieto produkty:

Flóra - na ekzém a citlivú pokožku

Trojruža - na ekzém


Autor fotiek: Barbora Girmanová (@girmaaa)

naspäť na Blog

Pridaj komentár