10 krokov, ako na domácu liftingovú masáž tváre (video postup)

Liftingová tvárová masáž je najefektívnejší a najekonomickejší spôsob, ako bojovať s prejavmi starnutia pleti. Ak si ju doprajete každý deň, výsledky uvidíte už o mesiac. Masáž si môžete robiť sami doma, nie je to nič zložité. V našom videu nájdete presný postup, ako jednotlivé kroky masírovania vykonávať.

Ako pomáha masáž tváre

Masáž tváre pomáha bojovať s prejavmi starnutia vo vrstve koži nazývanej derma, kde sa nachádzajú spojivové vlákna, najmä kolagén a elastín, ktoré koži dávajú jej pevnosť a pružnosť. Vekom však ich množstvo klesá a pleť svoju pevnosť stráca, začína ochabovať a podliehať gravitačnej sile. Práve masáž dokáže tento proces spomaliť. Ak vás trápia prejavy starnutia v najvrchnejšej vrstve pokožky, ako je dehydratovaná a suchá pleť alebo pokožka poznačená oxidačným stresom, je dobré siahnuť po pleťových krémoch a olejových sérach.

 

Benefity masáže tváre

Pravidelná masáž dokáže spevniť svalstvo na tvári, zdvihnúť a zjemniť kontúry tváre, vyhladiť vrásky a zvýšiť celkové zdravie pokožky. Zároveň upokojí aj vašu myseľ. Spočíva v konkrétnych, opakujúcich sa pohyboch, ktoré stimulujú prietok krvi, odstraňujú toxíny a uvoľňujú napätie. Základom je, že sa musí vykonávať pravidelne. Masáž tváre si môžete dopriať aj doma pred zrkadlom s použitím prírodného oleja alebo vášho obľúbeného olejového séra. Z vlastnej skúsenosti môžeme povedať, že je na masáž tváre najlepší pleťový olej Flóra alebo odličovací olej Botanika. Tieto olejové séra sa pomaly vstrebávajú, takže zabezpečia pohodlnú dlhú masáž a vďaka ich viskozite sa prsty po tvári dobre kĺžu. Pol lyžičky oleja zohrejeme v dlaniach, pretrieme si nimi tvár, krk a dekolt a môžeme začať s masírovaním 😊

 

Postup, ako robiť masáž tváre

  1. Masáž začneme rozprúdením lymfy, najskôr krúživými pohybmi po oboch stranách krku, potom kĺzavým pohybom po krku zhora nadol.
  2. Držíme ruky pred tvárou a palce položíme pod bradu. Zatlačíme ich do brady a kĺzavým pohybom nimi prechádzame po celej čeľusti, od brady až k ušiam.
  3. Prítlakom prstov robíme kruhové pohyby okolo úst a v oblasti líc.
  4. Kĺbmi prstov dvíhame spodné partie tváre smerom nahor, pod lícne kosti. V tejto polohe podržíme 5 sekúnd, potom potiahneme smerom k ušiam.
  5. Pomocou striedania rúk dvíhajte oblasť od čeľuste smerom hore najskôr na jednej strane, potom na druhej.
  6. Jemným tlakom vedieme prsty od kútikov úst po nosovo-ústnych ryhách až na čelo.
  7. Ukazovákmi oboch rúk najskôr vystierame pokožku v oblasti spánkov, potom odvedieme nahromadenú lymfu od vnútorných kútikov očí smerom von.
  8. Cikcakovitým pohybom prstov masírujeme oblasť čela najskôr zhora dole a potom sprava doľava.
  9. Vankúšikmi prstov dvíhame pokožku na čele od obočia až po korienky vlasov.
  10. Masáž ukončíme jemnými vyhladzovacími pohybmi po tvári a dotykmi rúk v oblasti kľúčnej kosti.

 

Tento návod na masáž, ktorý sme pre vás zostavili, je náš postup, ako premasírovať všetky problémové oblasti tváre. Existuje však aj veľa iných techník a vy sami sa rozhodnete, ktorá vám najlepšie vyhovuje. Inšpirovať sa môžete na stránkach, ktoré spomíname na konci článku ako zdroje.

 

Pripravila: Petra Vagaská

Video a foto: www.petrarjabinin.com

Modelka má na sebe body značky @creeme_official vyrobené zo 100% organickej nefarbenej bavlny, navrhnuté pre citlivú pokožku.

 

Zdroj: www.abigailjames.com, www.karinamore.comwww.guendalinatheskinsculpter.com

naspäť na Blog

Pridaj komentár