Starostlivosť o nohy v lete

Ak chcete mať v lete krásne nohy, pravidelná starostlivosť o ne je v sparných mesiacoch úplne zásadná. V teplom počasí naše nohy a hlavne chodidlá totiž trpia omnoho viac.

Naše nohy toho musia za celý deň veľa zvládnuť, okrem iného nosia celú váhu tela. Preto si zaslúžia výnimočnú starostlivosť, a to najmä v takýchto horúcich dňoch. Najlepším relaxom na unavené nohy je nechať ich bosé a poprechádzať sa po tráve, napríklad po záhrade. Na spodnej časti chodidiel je niekoľko tisíc nervových zakončení, takže každá osobitná pozornosť, ktorú im venujete, zrelaxuje vaše telo aj myseľ.

Pred spaním im doprajte kúpeľ v lavóry s teplou vodou a umyte ich mydlom Soľ nad zlato. Toto soľné mydlo s antiseptickým a antibakteriálnym účinkom je doplnené o zmes pre kožu liečivých a pre zmysly povzbudzujúcich esenciálnych olejov z rozmarínu, levandule, eukalyptu a bergamotu. Potom použite píling Citrín, ktorým nohy zbavíte odumretých buniek, prekrvíte ich, čím sa zlepší mikrocirkulácia v pokožke a krásne ich prevoniate. Na záver im doprajte pomalú jemnú masáž s krémom Nohy bosé, ktorý výborne hydratuje, zmäkčí a zjemní pokožku chodidiel, obsiahnutá levanduľa úzkolistá uvoľní napätie po celom dni. Takto budú vaše nohy pripravené na odpočinok a cez noc sa lepšie zregenerujú.

Počas horúcich letných dní majte vždy pri sebe v kabelke Osvieženie, ktorým môžete prevoňať a osviežiť nielen vaše pazušky, ale aj chodidlá.

Za fotenie ďakujem krásnej Lucii Chrenko.

Pripravila: Petra Vagaská

Foto: Nora a Jakub, Veron Ragan

naspäť na Blog

Pridaj komentár