Mylujem sa – Les

Mylujem sa je rubrika o našich zákazníkoch a zákazníčkach. Cez ich príbehy vám postupne predstavíme naše Mylo produkty. Prvý rozhovor sme robili s tatérkou Les Paskarenko, ktorá vám opíše svoj rituál starostlivosti o zmiešanú pleť.

Les Paskarenko:

Les Paskarenko možno viacerí z vás poznajú ako tatérku zo štúdia Onakô, ale zrejme o nej neviete, že sa venuje projektu Pererabotka vo svojej rodnej Ukrajine. Pererabotka je edukačná platforma o rôznych ekologických hnutiach a projektoch.

Les, môžeš sa nám predstaviť?

Volám sa Les a pochádzam z Odessy, na Slovensku žijem už štvrtý rok. Som tatérka a podnikateľka - založila som ekologický projekt Pererabotka, ktorého cieľom je podporovať a inšpirovať malých podnikateľov ako som ja. Mám rada veci, ktoré sú vyrobené s láskou, akoby ich robil človek sám pre seba. Aj preto ma oslovila značka Mylo.

Ako si sa o Mylo dozvedela?

Mylo som spoznala na Urban Markete. Veľmi sa mi páčil minimalistický drevený stánok, ktorý vyzeral inak ako všetky ostatné. Môj prvý produkt, ktorý som si od Mylo kúpila, bolo čierne uhlíkové mydlo Čierna ovca. Na začiatku som váhala s kúpou produktov kvôli ich vyššej cene, ale po rozhovore s Barborkou Mylo používam už vyše roka. Baví ma ich minimalistický dizajn, ale aj to, že nádobky môžem aj po spotrebovaní produktov ďalej používať. Zároveň mi veľmi prirástla k srdcu ich vôňa, keďže dosť mojej tvorby je spätá s prírodou, pri používaní Mylo sa cítim, akoby som v prírode naozaj bola.

 

Aké sú tvoje obľúbené produkty od Mylo?

Posledného pol roka na sebe pozorujem, že mám zhoršenú pleť so sklonom k akné. Preto som cez Instragram písala Barborke, aké produkty by mi odporučila. Poradila mi jej novú pleťovú masku Láva, tonikum Citrusová rosa a pleťový olej Olivín. Uvedomujem si, že cesta liečenia pleti prírodnými produktami je niekedy dlhšia ako pri používaní syntetickej kozmetiky, ale po pár mesiacoch už vidím zlepšenie. Akné sa mi rýchlejšie hojí, nezostávajú mi po ňom tmavé fliačiky a zároveň sa ho netvorí až toľko. Spravila som si z toho taký malý rituál, kedy sa venujem len sebe.

Môžeš nám svoj Mylo rituál opísať? 🙂

Snažím sa ho dodržiavať každý týždeň (smiech), len nie vždy mi to vyjde. Väčšinou si pre seba vyčlením nedeľné dopoludnie. Ráno si zacvičím jógu a spravím si dobrú kávu. Následne si dám dlhú sprchu a počúvam moju obľúbenú hudbu, v poslednej dobe ma baví napríklad Kevin Morby alebo Emma Ruth Rundle. Po sprche si zarobím masku Láva a nanesiem na tvár. Počas pôsobenia sa väčšinou venujem kresleniu alebo plánovaniu nasledujúceho týždňa.

Masku si následne umyjem teplou vodou a nanesiem Citrusovú rosu, ktorú používam denne ráno a večer na vyčistenú pleť. Niekedy si ju beriem aj so sebou a používam ju na osvieženie pleti mimo domu.

Pokým je ešte tvár vlhká, nanesiem si na tvár pleťový olej Olivín a vmasírujem ho do pleti masážnym valčekom.

Citrusovú rosu a Olivín používam dvakrát denne. Milujem ako po nich pleť zostáva vláčna a voňavá aj niekoľko hodín.

Autor: Veronika Ragan

Viac o tvorbe Les sa môžete dozvedieť na: https://www.instagram.com/les.paskarenko/

Mylo odporúča na starostlivosť o zmiešanú pleť:

Zmiešaná pleť sa vyznačuje mastnou a suchou časťou pokožky. Väčšinou je mastná takzvaná T-zóna na tvári a zvyšok pokožky je suchý s nižším počtom mazových žliaz.

4 prípravky Mylo pre ošetrenie zmiešanej pleti.

1. Levanduľová voda (čistenie pleti)

Cieľ: Jemne čistiť pleť od nánosov špiny a prebytočného mazu

Použitie: 2x denne

2. Láva (maska a píling)

Cieľ: Zbaviť pokožku odumretých buniek, predchádzať tým upchávaniu pórov a vzniku zápalov. Zlepšovať cirkuláciu pleti. Sťahovať zápaly.

Použitie: 2x týždenne

3. Citrusová rosa (tonikum)

Cieľ: Tonizovať a pripraviť pleť na aplikáciu pleťového oleja

Použitie: 2x denne

4. Olivín (pleťový olej)

Cieľ: Nastoliť rovnováhu v produkcii mazu, zlepšovať hydratáciu, chrániť, sťahovať zápaly

Použitie: 2x denne

2x týždenne rituál: 2-3-4

zvyšné dni 2x denne rituál: 1-3-4

naspäť na Blog

Pridaj komentár