Mylujem sa – Anastasia

Mylujem sa je rubrika o našich zákazníčkach. Cez ich príbehy vám predstavujeme Mylo produkty. Filmová režisérka Anastasia nám porozprávala, ako sa stará o svoju suchú a citlivú pleť.

Anastasia, môžeš sa našim čitateľom predstaviť?

Ahojte, mám 23 rokov a pochádzam z Ruska, z Moskvy. Na Slovensko som prišla s rodičmi, keď som mala 2 roky. Zvykla som tráviť veľa času v Rusku, ale momentálne do Ruska cestujem už málokedy. Som filmová režisérka, točím hrané aj dokumentárne filmy. Na svojom Instagrame veľa píšem o duševnom zdraví a snažím sa skrz svoj vlastný príbeh ukazovať ľuďom, aké je dôležité.

Ako si sa dozvedela o Mylo?

Prvé produkty od Mylo som dostala ako darček na Vianoce, dve mydlá, Žienku domácu a Soľ nad zlato. Veľmi ma zaujalo minimalistické balenie a vôňa produktov. Neskôr som Mylo našla na Instagrame a objednala som si sérum na pleť Prebudenie.

Povedz nám, aký máš typ pleti a aké produkty od Mylo sa ti najviac osvedčili.

Dlho som nevedela identifikovať môj typ pleti a v podstate doteraz hľadám, ktoré produkty mi sadnú. Moja pleť je veľmi citlivá a skôr suchá. Mám ale rada hĺbkové čistenie pleti, celkom mi sadla pleťová maska Láva, ktorú používam, keď mám zhoršenú pleť počas PMS. Pokiaľ mám na sebe mejkap, tak na odlíčenie používam najradšej oleje, napríklad Botaniku. Ak si ráno mejkap nedám, po celom dni si pleť vyčistím len micelárnou vodou, napríklad Levanduľovou vodou.

Na hydratáciu používam Kvetovú rosu a na vyživenie pleti olejové séra Prebudenie alebo Avu. Striedam ich podľa pocitu, čo moja pleť práve potrebuje. Keď trávim väčšinu dňa vonku, používam Avu, pretože mám pocit, že aj napriek znečisteniu ovzdušia je moja pleť stále žiarivá.

Popíšeš nám svoj Mylo rituál?

Veľmi rada používam pleťové masky, aj niekoľkokrát do týždňa. Je to taká chvíľka len pre mňa a aj moja pleť vyzerá po použití masky lepšie, čo mi dodáva sebavedomie.

A môj Mylo rituál je veľmi jednoduchý a pritom veľmi bohatý. Na vyčistenú pleť nanesiem pleťovú masku Láva, ktorú nechám pôsobiť tak 10-15 minút. Medzi tým si prečítam ďalšiu kapitolu v knihe alebo sa pomojkám s mojím psíkom alebo mačičkou. Keď maska začne preschýnať, tak ju zvlhčím pleťovou vodou a nechám ešte pár minút pôsobiť.

Následne pleť umyjem, tonizujem pleťovou vodou a do pokožky vmasírujem pleťové sérum. Zvýšenú pozornosť venujem okoliu očí a pier, aby som spomalila tvorbu mimických vrások.

Autor: Veronika Ragan 

Mylo odporúča na starostlivosť o suchú a citlivú pleť:

Suché, citlivé typy pleti majú narušenú kožnú bariéru. Bunky, ktoré udržiavajú integritu pokožky, sa narušili v dôsledku rôznych príčin - alergií, senzibilizujúcich produktov a prísad a vonkajších podmienok, ako je suchosť a chlad. Výsledkom je, že bariéra neudrží vodu, takže pokožke chýba hydratácia. Na druhej strane tiež nezabraňuje preniknutiu alergénov a chemických prísad, ktoré môžu v pokožke vyvolať zápal.

4 prípravky Mylo na ošetrenie suchej a citlivej pleti.

1. Botanika (odličovací olej)

Cieľ: Jemne čistiť pleť od nánosov špiny a prebytočného mazu, upokojiť pleť

Použitie: 2x denne

2. Láva (maska a píling)

Cieľ: Zbaviť pokožku odumretých buniek, predchádzať tým upchávaniu pórov a vzniku zápalov. Zlepšovať cirkuláciu pleti. Sťahovať zápaly.

Použitie: 1x týždenne pri suchej pokožke, nenechať masku preschnúť počas pôsobenia.

3. Kvetová rosa (tonikum)

Cieľ: Tonizovať a pripraviť pleť na aplikáciu pleťového oleja, zlepšiť hydratáciu

Použitie: 2x denne

4. Flóra, Prebudenie alebo Ava (pleťový olej)

Cieľ: Výber oleja závisí od pleti. Ak je pleť veľmi suchá a citlivá, ulahodí jej Flóra. Ak je pleť mladá ako u Anastázie, alebo nie až taká suchá, odporúčame Avu na deň pod mejkap alebo Prebudenie.

Použitie: 2x denne

naspäť na Blog

Pridaj komentár