Kvalitné rastlinné oleje v Mylo kozmetike, časť 1.

Pôvod a kvalita surovín je naša najvyššia priorita pri výrobe prírodnej kozmetiky. Preto si starostlivo vyberáme dodávateľov, u ktorých máme istotu, že suroviny sú prvotriedne a obsiahnuté bioaktívne látky v nich budú maximálne účinné. S ohľadom na životné prostredie uprednostňujeme, aby boli suroviny lokálne, z ekologického hospodárstva a aj ekologicky spracované.

Bohemia Olej je český výrobca s najširšou ponukou vlastných za studena lisovaných olejov. Zaoberajú sa spracovaním kvalitných surovín a ich lisovaním v RAW kvalite za účelom zachovania všetkých živých, pre organizmus prospešných látok. Bohemia Olej pre Mylo dodáva makový, hroznový a konopný olej.

Svoju výrobu stavajú na týchto základných pilieroch:

RAW kvalita

Lisovanie v RAW kvalite znamená, že v oleji zostávajú zachované živé látky, ktoré nám príroda ponúka. Pri lisovaní nie je prekročená teplota 42 stupňov Celzia. Pre porovnanie, do olejov za studena lisovaných spadajú tiež oleje, pri ktorých sa teplota pri výrobe pohybuje oveľa vyššie, okolo päťdesiat až šesťdesiat stupňov. Čím je však teplota nižšia a výrobné postupy šetrnejšie, tým viac živín si oleje zachovávajú.

 

Zero waste koncept

Zo semienka neprodukujú len olej. Väčšinu výliskov, ktoré zostanú ako "odpadový" produkt, znovu spracujú, keďže sú ešte plné minerálov, vlákniny a pre zdravie využiteľných látok - najmä bielkovín rastlinného pôvodu. Vyrobia z nich rastlinné proteíny (proteínové múky), ktoré sú skvelým bezlepkovým produktom, široko využiteľným ako doplnok stravy, surovina pre varenie, pečenie. V neposlednom rade sa proteíny dajú využiť aj ako kozmetická surovina, napríklad na peelingy, masky, do mydiel a podobne.

Postupy v lisovni s dôrazom na finálny produkt najvyššej kvality

Zahŕňajú tieto kroky:

 

1. VÝBER KVALITNÝCH SEMIENOK A ORIEŠKOV

Výber správnych surovín je pre výrobu RAW a BIO olejov jeden z najdôležitejších krokov. Polia rastliny, semienka... to všetko sú rovnako dôležité elementy, aby bol finálny olej v tej najlepšej kvalite.

 

2. VÁKUOVANIE

Pokiaľ semienka nie je potrebné hneď lisovať, vákuovo sa zabalia a uskladnia. Sú tak ochránená proti nepriaznivým vplyvom, ktoré by mohli znížiť ich kvalitu.

 

3. MECHANICKÉ LISOVANIE PRI TEPLOTE DO 42 ° C

Tento spôsob lisovania v RAW kvalite zaisťuje olejom Bohemia Olej zachovanie najväčšieho množstva živín, ktoré príroda v semienkach poskytuje. Nepražia a nijako oleje ani neupravujú.

 

4. FILTROVANIE / NEFILTROVANIE

Aby boli oleje číre ako ich poznáme, prefiltrujú ich cez dvanásť stupňový textilný filter. Olej skrátka pretečie cez niekoľko vrstiev plátien, v ktorých zostanú tuhé zvyšky semienka. Niektoré oleje ale ponúkajú aj nefiltrované (pestrec, marhuľový, BIO oleje). Sú potom obohatené o zložky, ktoré čistý tuk nemá - napríklad minerály.

A) stáčanie olejov

Oleje sa stáčajú do fliaš a čerstvé mieria priamo do Mylo.

 

B) zomletie pokrutiny a balenie

Po vylisovaní oleja zostávajú ešte tzv. výlisky. Dalo by sa povedať, že je to semienko zbavené väčšej časti tuku. Tá je veľmi bohatá na bielkoviny a minerály. Tieto najemno pomleté semienka používajú na výrobu bezlepkových múk a rastlinných proteínov. Vyznačujú sa vysokým obsahom vápnika, napríklad proteín makový má tak vysoký obsah vápnika, že dve polievkové lyžice zaistia tabuľkovou dennú dávku vápnika! V ponuke majú okrem iného tiež sezamový a tekvicový proteín alebo napríklad proteín z vlašských orechov. Proteínové múky a rastlinné proteíny sú potom balené do spätne uzatvárateľných balení.

 

5. HOTOVÝ PRODUKT

Oleje a proteínové múky sú hotové a my, v Mylo, sa tešíme zo suroviny prvotriednej kvality, ktorá prispieva k vysokej účinnosti našich kozmetických produktov.

 

Výrobky Bohemia Olej v súčastnosti nesú tieto certifikáty:

  • Regionální potravina 2018
  • Dobrota Karlovarského kraje 2017

 

Oleje od Bohemia olej nájdete v našich výrobkoch v takomto objeme:

48% makový olej v pleťovom sére Olivín 35% hroznový olej v pleťovom sére Sviežosť 30% hroznový olej v pleťovom sére Olivín 28% hroznový olej v pleťovom sére Prebudenie a Ako vánok 20% hroznový olej v intímnom čistiacom gele Lada 20% konopný olej v pleťovom kréme Ruža a konope 5% makový olej v práškovej pleťovej maske Láva

 

Pripravila: Petra Vagaská

Foto: www.petrarjabinin.com

Zdroj: www.bohemiaolej.cz

naspäť na Blog

Pridaj komentár