Hydratačný krém Ruža a konope

Nás nový hydratačný krém je určený na tvár a dekolt a pomáha predchádzať dehydratácii a suchej pleti. Má v sebe všetko, čo by mal podľa nás najlepší hydratačný krém obsahovať.

Hydratačný krém Ruža a konope na pleť a dekolt začal vznikať v lete 2019. Pri jeho vývoji nám bola inšpiráciou žena, v ktorej je hlboko zakorenená láska k slovenskej kultúre, estetike a hodnotám a ktorej dáva zmysel tráviť čas v prírode. Zároveň je však poznačená súčasnou dobou plnou stresu. Hľadali sme synergiu v účinkoch lokálne pestovaných rastlín. Pre ich spojenie sme vybrali studený proces, aby sme ich silu neoslabili a znížili energiu na výrobu. Po zhromaždení všetkých týchto podnetov a informácií sme prišli do laboratória a začali kombinovať a skúšať. Tak sa zrodil krém Ruža a konope.

Krém obsahuje tieto aktívne zložky:

Bakuchiol

Prírodná (vegánska) a bezpečná alternatíva retinolu (vit A). Poskytuje pleti pozitívne účinky retinolu, ale bez tých negatívnych ako je fotosenzitivita pleti, takže je bakuchiol vhodný aj na denné použitie. Bakuchiol je koncentrovaná účinná látka pochádzajúca z rastliny nazývanej babchi. Zlepšuje obranu pokožky pred oxidačným stresom a zápalovým stresom, stimuluje syntézu kolagénu a aktivuje gény proti starnutiu.1)

CO2 extrakt* z goji (kustovnica cudzia)

Goji je považované za superpotravinu. Je bohaté na antioxidanty, esenciálne aminokyseliny a esenciálne mastné kyseliny, tie chránia pokožku pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia a spomaľujú proces starnutia pokožky. Extrakt je bohatý na kyselinu linolovú a obsahuje vyvážené množstvo kyseliny palmitovej a stearovej, ktoré chránia kožnú bariéru.4)

CO2 extrakt* z amarantu (láskavec chvostnatý)

Amarantový olej je vynikajúci vyživujúci olej na starostlivosť o pokožku. Má vysoké koncentrácie skvalánu a fytosterolov, ktoré sú mimoriadne blahodárne pre suchú, poškodenú a citlivú pokožku. Zlepšujú pružnosť pokožky.2)

Olej z konopy siatej (neobsahuje psychotropné látky)

Konopný olej je výnimočný rastlinný olej. Vďaka obsahu omega-3 a 6 má podobné zloženie ako lipidy pokožky a radí sa medzi rastlinné oleje najbohatšie na esenciálne mastné kyseliny. Je to olej vhodný na starostlivosť o suchú, zrelú, podráždenú, unavenú a dehydrovanú pokožku. Má schopnosť zlepšovať hydratáciu hornej vrstvy pokožky, pôsobiť regeneračne a revitalizačne.2)

Cannabiot (výťažok z konopy siatej)

Výťažok z konope sľubuje byť účinným prostriedkom proti dehydratácii pokožky a zároveň má silný protizápalový účinok. Tento výťažok pochádza z konope, vyrobený je zo semien technológiou biologického skvapalňovania, aby sa uvoľnil úplný fytokomplex rastliny. Technológia založená na enzýmoch umožňuje získať 100% rastlinných bioaktívnych zlúčenín v úplne biologicky dostupnej a aktívnej forme ako kvapalné zložky na báze vody.3)

 

Kyselina hyalurónová rastlinného pôvodu – nie GMO pšenica; (HA)

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou spojivových tkanív, má schopnosť priťahovať a zadržiavať veľké množstvo vody a vytvárať tak elastický gél. Práve táto schopnosť dodáva mladej pokožke jej objem a pružnosť. S vekom sa množstvo kyseliny hyalurónovej v pokožke znižuje.

Kyselina hyalurónová používaná v kozmetike, v závislosti od veľkosti svojich molekúl bude schopná preniknúť viac či menej hlboko do pokožky. Väčšie molekuly HA na povrchu pokožky vytvoria film, ktorý udrží hydratáciu pokožky. Tento film má tiež „tonizujúci“ a vyhladzujúci účinok na povrch pokožky a vrásky. Najmenšie molekuly preniknú hlbšie, do horných vrstiev pokožky a priťahujú a zadržiavajú vodu, čím pokožku hydratujú. Tento efekt pomáha znižovať výskyt jemných vrások ale aj hlbokých vrások.2)

Kyselina hyalurónová, ktorú sme v kréme použili, má strednú molekulovú hmotnosť a molekuly rôznych veľkostí, aby synergicky profitovala z 2 vyššie spomenutých účinkov.

Hydrolát z ruže bielej (obsah v kréme 61%)

Tonizuje, osviežuje a zjemňuje pokožku, pomáha ju hydratovať a je vhodný pre všetky typy pleti, obzvlášť citlivú, suchú, zrelú. Blahodarne pôsobí na pleť so sklonom k ​​začervenaniu a zápalom.5)

A nádherne vonia.

Esenciálne oleje značky Florihana

Vonnú kompozíciu použitú v kréme Ruža a konope navrhla certifikovaná aromaterapeutka Kateřina Kloudová z Aroma ateliéru. V kréme ucítite kvetinovo citrusové vône. A takto sa o svojom výbere Katka vyjadrila:

Absolue z ruže damašskej (Rosa Damascena Flower Oil) je luxusná botanická ingrediencia, tradične používaná pre všetky typy pleti, najmä pre suchú, citlivú, zrelú pleť a pokožku so sklonom k ​​vráskam. Pomáha nielen zlepšiť štruktúru pleti, ale v aromapsychologii prináša celkové upokojenie, priaznivo pôsobí pri napätí, strese a úzkostiach.

Éterický olej ružové drevo BIO (Aniba rosaeodora Leaf Oil) má sviežu, kvetinovo drevitú vôňu, pomáha tonizovať pokožu a znížiť podráždenie pleti so sklonom k začervenaniu.

Éterický olej geranium BIO (Pelargonium graveolens Oil) sa používa ako ingrediencia kozmetických prípravkov pre regeneráciu zrelej pleti a pokožky so sklonom k ​​podráždeniu.

Štúdia in vivo ukázala, že kožná aplikácia niekoľkých éterických olejov, najmä ÉO geranium, môže potlačiť zápalové príznaky s akumuláciou neutrofilov (druh bielej krvinky podieľajúcej sa na obrane proti bakteriálnej infekcii) a opuchov (Maruyama a kol., 2006). Éterický olej geranium upokojuje, osviežuje a tonizuje. Je známe tým, že posilňuje vitalitu pri vyčerpaní zo stresu a pomáha harmonizovať emócie.

Kvetinové tóny vhodne dopĺňajú citrusové vône, ktoré sú zastúpené éterickým olejom z grapefruitu bieleho v BIO kvalite (Citrus Paradisi Peel Oil) a Yuzu (Citrus Junos Peel Oil). Éterický olej Yuzu sa vyrába parnou destiláciou z epikarpu (oplodie) plodu. Má zvláštne citrusovú vôňu medzi limetkou a mandarínkou. V stope sa objavujú podtóny ihličnanov. V Japonsku je tradične pridávaný do kozmetických produktov určených na čistenie a starostlivosť o citlivú pleť.“

* CO2 extrakt - extrakcia CO2, je veľmi efektívny spôsob získavania vysoko koncentrovaných, stabilných extraktov z rastlín, ktorých zloženie môže byť podobné EO, absolutom  alebo rastlinným olejom, v závislosti od charakteru zdrojového materiálu a parametrov extrakcie.

1) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29947134/

2) D. Janeš and N. Kočevar Glavač, Eds., Modern Cosmetics, Ingredients of Natural Origin, A Scientific View, Volume 1, Velenje: Širimo dobro besedo d.o.o., 2018

3) https://www.phenbiox.it/en/s/index.jsp

4) https://www.researchgate.net/publication/283675901_Dermatologic_Uses_and_Effects_of_Lycium_Barbarum

5) https://www.aroma-atelier.cz/hydrolat-ruze-bila-bio

 

Pripravila: Barbora Gažová

Foto: www.petrarjabinin.com

naspäť na Blog

Pridaj komentár