Čo sú hydroláty v kozmetike

Väčšina našich produktov je „anhydrous“, čiže neobsahuje vodu. Vyhýbame sa tak použitiu konzervantov a emulgátorov. V ponuke máme aj pár prípravkov, ktoré sú na báze vody. Niektoré účinné látky sú totiž rozpustné iba vo vode a my ich chceme našej pleti dodať. Sú to odličovacie mlieko, očný gél, toniká, dezodorant a sprej do lesa.

Vo všetkých týchto prípravkoch používame hydroláty alebo aromatické vody (neroli, levanduľová voda) namiesto vody (na etiketách uvádzanej ako „aqua“) a teraz vám povieme prečo:

1. dodávajú pokožke extra benefity

2. milujeme ich vôňu

3. získavajú sa destiláciou z rastlín

 

Hydrolát z ruže damašskej

INCI názov Rosa damascena flower water

Najúžasnejšia zo všetkých kvetinových vôd. Ukrýva v sebe elegantnú a upokojujúcu vôňu lupeňov ruže z údolia ruží v Bulharsku. Je preslávená anti-aging účinkom na pleť. Vhodná na všetky typy pleti, hlavne na citlivú a zrelú. (nájdete ju v toniku Kvetová rosa, obsah 55% a v odličovacom mlieku Moissanit, obsah 34%). Má terapeutické vlastnosti aj pri orálnom užívaní. V pomere 1:5 s pitnou vodou môžete denne konzumovať pol litra pohára na zníženie nervového vypätia.

Hydrolát z ruže skalnej

INCI názov Cistus ladaniferus leaf/stem water

Ruža skalná je typický stredomorský ker. Jej kvety majú 5 lupienkov a na výrobu hydrolátu sa destilujú konáriky a listy. Ten náš pochádza z Portugalského pobrežia a spracováva sa vo Francúzsku. V kozmetike sa používa pre svoje regeneračné a spevňujúce účinky na pleť. Na náš organizmus má energetický účinok, podporuje nervové a psychické prebudenie (Nájdete ho v očnom géle Aura, obsah 32% a odličovacom mlieku Moissanit, obsah 20%)

Levanduľová aromatická voda

INCI názov Lavandula angustifolia flower water

Názov „lavender“ je odvodený od latinského slova „lavare“, čiže umývať sa. Levanduľová voda je neprekonateľná prírodná ingrediencia používaná v kozmetike, vhodná pre akýkoľvek typ pleti a akýkoľvek kožný problém. Má všestranné využitie v toneroch, odličovačoch (prírodná micelárna voda Levanduľová voda, obsah 87%), v krémoch po holení, odpudzovačoch hmyzu (sprej Do lesa, obsah 98%) a na navodenie pokojných snov. Naša voda sa vyrába destiláciou v Anglicku, tradičnou metódou pochádzajúcou z Libanonu.

Rozmarínový hydrolát

INCI názov Rosmarinus officinalis leaf water

Kto by nepoznal rozmarín, stále zelený ker s vôňou, ktorá pripomína gurmánsku špecialitu zo Stredomoria. Jeho názov pochádza z latinského „ros marinus“ - ruža mora. Je silným antioxidantom. V kozmetických prípravkoch sa používa hlavne na regeneráciu a upokojenie problematickej pokožky, čistí, sťahuje póry a stimuluje mikrocirkuláciu. Má protizápalové, antiseptické, protiplesňové a afrodiziakálne účinky. (Nájdete ho v toniku Citrusová rosa, obsah 60%).

Aromatická voda z kvetu pomarančovníka horkého (neroli)

INCI názov Citrus aurantium amara flower water

Kvety sa v oblasti Stredomoria často používajú na svadbách ako symbol panenstva, nevinnosti, romantiky a plodnosti. Vôňa kvetov je sedatívna, afrodiziakálna, antidepresívna. Voda sa vyrába destiláciou v Anglicku, tradičnou metódou pôvodom z Libanonu. Používa sa na pokožku trpiacu zápalmi, mastnú a citlivú. Zlepšuje mikrocirkuláciu a podporuje bunkovú regeneráciu. (Nájdete ju v toniku Citrusová rosa, obsah 19%).

Hydrolát voňatky zázvorovej

INCI názov Cymbopogon martinii leaf water

Rastlina rastie nadivoko a je zbieraná na Madagaskare, spracovaná je vo Francúzsku destiláciou vodnou parou. Najväčšou devízou tohto hydrolátu sú jeho protiplesňové schopnosti. Používa sa v dezodorantoch, tonikoch na pleť sťahujúcich póry a vyznačuje sa regeneračnými schopnosťami. (Nájdete ho v dezodorante Osvieženie, obsah 58%)

INCI názov: ide o medzinárodnú nomenklatúru kozmetických prísad (INCI), zjednotené pomenovanie prísad v kozmetike, prísady sa majú vždy označovať na základe tohoto systému.

Pripravila: Barbora Gažová

Všetky obrázky sú ilustračné, autorka Barbora Girmanová

 
 

naspäť na Blog

Pridaj komentár