Z každej objednávky venujeme 1€ na podporu iniciatívy 10000 stromov. Spolu dokážeme urobiť naše okolie zelenšie a príjemnejšie pre život. Dozvedieť sa viac

Čo sú hydroláty v kozmetike

Väčšina našich produktov je „anhydrous“, čiže neobsahuje vodu. Vyhýbame sa tak použitiu konzervantov a emulgátorov. V ponuke máme aj pár prípravkov, ktoré sú na báze vody. Niektoré účinné látky sú totiž rozpustné iba vo vode a my ich chceme našej pleti dodať. Sú to odličovacie mlieko, očný gél, toniká, dezodorant a sprej do lesa.

Vo všetkých týchto prípravkoch používame hydroláty alebo aromatické vody (neroli, levanduľová voda) namiesto vody (na etiketách uvádzanej ako „aqua“) a teraz vám povieme prečo:

1. dodávajú pokožke extra benefity

2. milujeme ich vôňu

3. získavajú sa destiláciou z rastlín

 

Hydrolát z ruže damašskej

INCI názov Rosa damascena flower water

Najúžasnejšia zo všetkých kvetinových vôd. Ukrýva v sebe elegantnú a upokojujúcu vôňu lupeňov ruže z údolia ruží v Bulharsku. Je preslávená anti-aging účinkom na pleť. Vhodná na všetky typy pleti, hlavne na citlivú a zrelú. (nájdete ju v toniku Kvetová rosa, obsah 55% a v odličovacom mlieku Moissanit, obsah 34%). Má terapeutické vlastnosti aj pri orálnom užívaní. V pomere 1:5 s pitnou vodou môžete denne konzumovať pol litra pohára na zníženie nervového vypätia.

Hydrolát z ruže skalnej

INCI názov Cistus ladaniferus leaf/stem water

Ruža skalná je typický stredomorský ker. Jej kvety majú 5 lupienkov a na výrobu hydrolátu sa destilujú konáriky a listy. Ten náš pochádza z Portugalského pobrežia a spracováva sa vo Francúzsku. V kozmetike sa používa pre svoje regeneračné a spevňujúce účinky na pleť. Na náš organizmus má energetický účinok, podporuje nervové a psychické prebudenie (Nájdete ho v očnom géle Aura, obsah 32% a odličovacom mlieku Moissanit, obsah 20%)

 

Levanduľová aromatická voda

INCI názov Lavandula angustifolia flower water

Názov „lavender“ je odvodený od latinského slova „lavare“, čiže umývať sa. Levanduľová voda je neprekonateľná prírodná ingrediencia používaná v kozmetike, vhodná pre akýkoľvek typ pleti a akýkoľvek kožný problém. Má všestranné využitie v toneroch, odličovačoch (prírodná micelárna voda Levanduľová voda, obsah 87%), v krémoch po holení, odpudzovačoch hmyzu (sprej Do lesa, obsah 98%) a na navodenie pokojných snov. Naša voda sa vyrába destiláciou v Anglicku, tradičnou metódou pochádzajúcou z Libanonu.

Rozmarínový hydrolát

INCI názov Rosmarinus officinalis leaf water

Kto by nepoznal rozmarín, stále zelený ker s vôňou, ktorá pripomína gurmánsku špecialitu zo Stredomoria. Jeho názov pochádza z latinského „ros marinus“ – ruža mora. Je silným antioxidantom. V kozmetických prípravkoch sa používa hlavne na regeneráciu a upokojenie problematickej pokožky, čistí, sťahuje póry a stimuluje mikrocirkuláciu. Má protizápalové, antiseptické, protiplesňové a afrodiziakálne účinky. (Nájdete ho v toniku Citrusová rosa, obsah 60%).

 

Aromatická voda z kvetu pomarančovníka horkého (neroli)

INCI názov Citrus aurantium amara flower water

Kvety sa v oblasti Stredomoria často používajú na svadbách ako symbol panenstva, nevinnosti, romantiky a plodnosti. Vôňa kvetov je sedatívna, afrodiziakálna, antidepresívna. Voda sa vyrába destiláciou v Anglicku, tradičnou metódou pôvodom z Libanonu. Používa sa na pokožku trpiacu zápalmi, mastnú a citlivú. Zlepšuje mikrocirkuláciu a podporuje bunkovú regeneráciu. (Nájdete ju v toniku Citrusová rosa, obsah 19%).

 

Hydrolát voňatky zázvorovej

INCI názov Cymbopogon martinii leaf water

Rastlina rastie nadivoko a je zbieraná na Madagaskare, spracovaná je vo Francúzsku destiláciou vodnou parou. Najväčšou devízou tohto hydrolátu sú jeho protiplesňové schopnosti. Používa sa v dezodorantoch, tonikoch na pleť sťahujúcich póry a vyznačuje sa regeneračnými schopnosťami. (Nájdete ho v dezodorante Osvieženie, obsah 58%)

INCI názov: ide o medzinárodnú nomenklatúru kozmetických prísad (INCI), zjednotené pomenovanie prísad v kozmetike, prísady sa majú vždy označovať na základe tohoto systému.

Všetky obrázky sú ilustračné, autorka Barbora Girmanová

 
 naspäť na Blog

Pridaj komentár

mylo.sk
Tento web používa cookies, aby vám poskytol lepšie zážitky z prehliadania. Prehliadaním týchto webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie.